СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Невреме во Прилеп, поплавени куќи, локали и улици

Попладнево околу 18 часот регионот на Прилеп бил зафатен од поројни врнежи од дожд. Поголемиот дел улици низ градот се поплавени и тешко проодни за сообраќај.

На социјалните мрежи се шират податоци дека се поплавени куќи и други објекти и локали, како и дека имало и пожар во објект за автоделови.

Од Центарот за управување со кризи информираат дека водостојот на реките е зголемен и засега на некои места има излевање на реката од речното корито во Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content