СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

На скопскиот аеродром приведени деветмина турски државјани со лажни документи

На скопскиот аеродром синоќа биле приведени деветмина државјани на Турција кај кои биле пронајдени британски визи и британски дозволи за престој за кои постојат основи на сомнение дека се фалсификувани.

Според информациите, се работи за Е. Т. (42), О. Е. (33), А. Ј. (29), К. А. (29), Е. С. (27), М. Е .А. (30), Х. Т. (28), М. З. (21) и В. С. (25), сите од Република Турција.

Тие биле предадени на полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал и миграции Скопје за понатамошна постапка.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content