СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

На плажата „Оревче“ во Охрид повреди 13 лица од удар на гром

Во Охрид на плажата „Оревче“ повредени се вкупно 13 лица од удар на гром. Несреќата се случила денес околу 15 часот, а на лице место дошла Брза помош, пришто 4 лица се однесени во болница со изгореници здобиени од ударот.

Другите имале манифестација на тахикардија, уплав и зуење во ушите. Најголем дел од нив се Битола и Ресен. А како што велат од СВР Охрид за Телма дргите сами се  јавиле и со свои возила отишле во болница.

„Денешниот настап на Мирко Попов и Роботек е откажан поради променливото и дождливо време“, објавија на својата Фејсбук страница од плажата „Оревче“.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content