СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

На Духовден хуманитарен концерт за доизградба на манастирот Св. Атанасиј во Ропотово

Во недела, (04.06.) на празникот Духовден, на спортското игралиште во ООУ “Ѓорче Петров” во Ропотово, ќе се одржи забава со естрадните пејачи Оливер Лозаноски, Александар сакс, Дани Даниела и група “Тик Так”.

Средствата од забавата ќе бидат донирани за доизградба на манастирот Св. Атанасиј во селото, светилиште кое во последно време прераснува во едно од најпосетуваните места во регионот.

Дојдете, забавувајте се и дадете свој придонес во доизградбата на ова прекрасно свето место.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content