СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Натпреварувачки календар на Светското првенство 2022

Светското фудбалско првенство во Катар ќе биде отворено денес, по традиција со натпревар во кој ќе игра домаќинот. Противник на Катар ќе биде Еквадор. Средбата ќе се одржи на стадионот „Ал Бајт“ во Ал Хор со почеток во 17 часот.

Натпреварите од групната фаза на Светското првенство во 2022 година ќе се одржат од 20 ноември до 2 декември.

Осминафиналните средби ќе се играат од 3 до 6 декември.

Четвртфиналната фаза е закажана за 9 и 10 декември.

Двата полуфинални меча ќе се играат на 13 и 14 декември.

Натпревар за 3. место е на 17 декември (Стадион Калифа во Доха).

Големото финале ќе биде на 18 декември („Национален стадион“ во Лусаил).

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content