СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Мицкоски: Повикувам на сенароден пpoтecт yтре пред Владата во 19 часот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес-конференцијата на која го одби францускиот предлог повика на сенароден протест утре пред Владата во 19 часот.

Одобрувањето на ваква рамка значи или во ЕУ асимилирани или нема во ЕУ. Имаше иницијатива за протест и ние се приклучуваме на таа иницијатива. Повикувам на сенароден протест. Утре пред Владата во 19 часот. Јас таму ќе бидам еден од многуте, го повикувам целиот народ да се приклучи, да го одбраниме она што се вика европска вредност, рече Мицкоски.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content