СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Министри во Тирана ја бодреа Албанија, додека во Скопје играше Македонија против Англија

Дел од министрите во македонската Влада вчера заминаа во Тирана за да ѝ дадат поддршка на Албанија во дуелот против Фарските острови, додека македонската репрезентација на во Скопје играше против Англија.

Првиот потпретседател на Владата, Артан Груби, придружуван од министерот за правда, Кренар Лога и министерот за економија, Крешник Бектеши, преку заедничка фотографија од стадионот „Ер Албанија“ соопштија дека се во Тирана за да го прослават пласманот на албанската репрезентација на Европското првенство, пренесе Плусинфо.

На стадионот во Тирана беа и Изет Меџити, Африм Гаши, Билал Касами и Висар Ганиу.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content