СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Мерсиха Смаиловиќ со порака до владата на СДСМ

На тоа лидерската дешаванка вчера да не спомна некој дека уставното право на нашите деца се крши? Ејјј учебници немаат децата – порача Мерсиха Смаиловиќ, гласен поддржувач на СДСМ.

Таа  јавно ја прозва нејзината партија за хаосот што го создаде во образованието.  Порача дека материјалите кои „им ги подметнаа“ на децата се срам за целото министерство, но и за Бирото за, како што рече, уназадување на образованието.

Смаиловиќ остро се противи на неспособноста на владата на премиерот Димитар Ковачевски да им испечати учебници на учениците од основното образование.

“Фала ѝ на Владата за субвенциите за авио линии бидејќи со тоа нашите деца побрзо ќе заминат од овде”, ќе заклучи оваа активистка на СДСМ.

Мерсиха Смаиловиќ е сопруга на Јасмин Реџепи и сестра на Сенад Смаиловиќ, близок соработник на поранешниот скопски градоначалник, кој беше фатен уапсен заради поседување на кокаин.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content