МВР трага по лицата кои го предизвикале пожарот кај Вардариште

148

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов извести дека МВР испраќа дополнителни полициски екипи со цел откривање на лицата кои го предизвикале палењето на депонијата Вардариште од која, според јавувања на повеќе револтирани граѓани на 112 во ЦУК, се шири остар и неподнослив мирис.

Според информациите од скопската противпожарна бригада, пожарникарите го изгаснале оганот, но некаде на средината на депонијата на место кое во моментов е непристапно за нив се уште има чадење, додава Ангелов.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content