СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

МВР со превентивни мерки на пазари, молови, катни гаражи

Министерството за внатрешни работи презема превентивни мерки со цел пресретнување на дојавите за бомби.

Денеска можеше да се забележи силно полициско присуство со соодветна опрема како превентивно дејствува на градските пазари, во молови и катни гаражи.

Во пресрет на новогодишните празници и зголемената фреквенција на луѓе, министерството за внатрешни работи не остава ништо на случајноста.

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content