СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Марјан Ристески го фати на камера комшијата како му го гребе автомобилот (ВИДЕО)

Поранешниот градоначалник на Прилеп, Марјан Ристески, објави видео од јавен видео надзор на кое може да се види како непознато лице гребе релативно ново возило.

Ристески тврди дека автомобилот е негов и дека лицето му е познато како негов нов сосед од кого ќе бара отштета.

– “Новопечен” комшија ако си доблесен дојди да се договориме, ако не…, напиша Ристески на Фејсбук, при тоа објавувајќи ја снимката од надзорот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content