СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Македонски телеком почна да наплаќа 15 денари провизија ако сметката ја платите на шалтер

Македонски телеком, во кој еден од најголемите акционери е и Владата, која ја поседува и златната акција, од 1 јуни почна да наплаќа 15 денари провизија за сметка, доколку истата ја платите во нивните салони.

Вработени во еден од салоните за еМагазин објаснуваат дека идејата за провизијата била да се мотивираат клиентите да ги плаќале сметките електронски.

Контрадикторно, доколку сметката ја платите на автомат (ако го има во салонот), не Ви наплаќаат провизија.

 

Провизијата ќе Ви стигне на наредната сметка.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content