СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Земјоделие

Лубеница во Македонија е новиот биткоин – чини 1.159 денари

На социјалните мрежи масовно се прошири и споделува фотографија од лубеница во маркет, а граѓаните се вчудоневидени од цената – 1.159 денари.

Иако согласно Светскиот извештај за среќа кој е објавен денеска, Македонија се категоризира како најнесреќна земја во регионот, сепак Македонците имаат хумор. „На крајот на денот“ сепак немаат друг избор, па си се шегуваат на сопствена сметка за секојдневните маки кои ги доживуваат.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content