СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Ликовна изложба „ЗА ПРВ ПАТ – (LA PRIMA VOLTA)“

Во текот на утрешниот ден, 10 март 2022 (четврток) во 14:00 часот во ликовниот салон на НУЦК Марко Цепенков ќе се отвори ликовната изложба ЗА ПРВ ПАТ (LA PRIMA VOLTA)од италијанскиот фотограф Матео Де Мајда.
Изложбата е во организација на Амбасадата на Италија во соработка со Локалната самоуправа на Општина Прилеп и на истата ќе присуствуваат италијанскиот амбасадор Андреа Силвестри и градоначалникот Борче Јовчески.
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Прочитај повеќе:
Close
Back to top button
Skip to content