СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Земјоделие

Лажни информации и ширење паника за отровен зеленчук

Лажни информации и ширење паника. Вака директорот на АХВ, Николче Бабовски ги опиша обвинувањата изнесенио на партиска пресконференција дека отровен зеленчук е пуштен во промет.

Од Агенцијата велат дека ќе поднесат и пријава до обвинителството за да го испита целиот случај. Претходно до опозициската ВМРО – ДПМНЕ обвинија дека во земјава се продаваат домати и краставици кои се полни со олово, кадмиум и арсен, а тоа според нив било докажано и од фитосанитарна лабораторија.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content