СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Куче пред болница во Прилеп два дена го чека својот газда кој имал мозочен удар

Куче, чиј сопственик имал мозочен удар, два дена стоело пред болницата во Прилеп.

На социјалните мрежи беше објавен статус во кој се наведува дека кучето трчало по возилото на Брза помош кое пред два дена во болница го донело неговиот газда кој имал мозочен удар.

На социјалните мрежи се ширеше апел за да му се помогне на кучето со вода и храна, по што пристигна информација дека животното е на безбедно.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content