Кривична за прилепчанец за демнење и загрозување на сигурноста

302

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.Ј. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „демнење“ и „загрозување на сигурноста“.

Пријавениот одреден период следел, вознемирувал и упатувал закани кон женско лице и нејзините родители – информираат од СВР Битола.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content