СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Технологија

Кој е лидер во испораката на таблети и Chromebook уреди

Глобалната побарувачка за таблети и „Chromebook“ уреди нагло се зголеми во текот на првиот квартал од оваа година, според истражувачката компанија „International Data Corporation“ (IDC).

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content