СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Кочанчанец е најпијаниот возач, дувнал 5,31 промили

Кочанчанец ги сруши сите рекорди и постави нов рекорд во Македонија по количина на алкохол во крвта.

Имено, при проверка сообраќајната полиција утврдила дека тој го возел своето возило со цели 5,31 промили алкохол, иако законот дозволува само 0,5.

Согласно одредбите во законот, овој возач е исклучен од сообраќај и одземена му е возачката.

Претходниот рекорд го држеше прилепчанец кај кого во август годинава полицијата измери 5,01 промили алкохол во крвта.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content