СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Косана Мазнева е нов директор на Комунална Хигиена

Денеска за нов директор на Јавното Претпријатие – Комунална Хигиена Скопје е назначена Косана Мазнева, информираат од Град Скопје.

Оттаму во соопштение велат дека Мазнева има повеќе од 15 години искуство, од кои како раководител на сектор природа во Министерство за животна средина и просторно планирање, одговорен инженер и советник за животна средина во АД Електрани на Македонија и поранепен пратеник во два мандата.

Таа високо образование има завршено на Природно-Математичкиот Факултет во Скопје.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content