СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Концерт на „Љубојна” во Прилеп

Овој петок (22.09.2023), концерт во Центарот за култура „Марко Цепенков” во Прилеп, ќе одржи македонскиот музички етно-состав „Љубојна”.

Концертот е со почеток од 20ч, а влезници можат да се купат на билетарницата од Центарот за култура во четврток и петок од 10 до 13 и од 17 до 20 часот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content