СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Компаниите основани и управувани од жени ќе ги добијат решенијата за субвенции

Како што информира Министерството за економија, поради ситуацијата со КОВИД 19, решенијата на компаниите добитници ќе им бидат симболично врачени.

Во Министерството за економија денеска ќе бидат доделени решенијата на 11-те компании основани и управувани од жени кои се добитници на субвенции за поддршка на жени претприемачи во рамки на Програмата за конкурентност, иновации и претприемништво за 2020 година.

Решенијата ќе ги додели министерот за економија, Крешник Бектеши.

 

Како што информира Министерството за економија, поради ситуацијата со КОВИД 19, решенијата на компаниите добитници ќе им бидат симболично врачени.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content