СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Комисијата препорaчува укинување на сертификатите задолжителни за влез во моловите

На состанокот на Комисијата кој што се одржа вчера се препорача укинување на сертификатите кои што се задолжителни за влез во моловите, односно онаму каде што не е задолжително носењето на заштитни маски.

Донесовме еден заклучок, а тоа е да се препорача укинување на сертификатите задолжителни за присуство на моловите, односно каде не е задолжително носење маски. Ова е еден чекор во насока на олеснување на рестрикциите, но секако за следниот развој ќе бидеме многу внимателни, бидејќи не сакаме со нагло отфрлање на сите мерки да постигнеме неочекувани резултати, рече Петличковски.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content