СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Кои населби во Прилеп утре ќе останат без cтpyja

Дел од градот кај Лук Оил, болницата “Борка Талески”, населба “Рид”, населба “Марино Маало”, утре, 7 јули од 5 до 6 часот ќе бидат без електрична енергија.

Екипите на Електродистрибуција ќе работат на реконструкција и модернизирање на дистрибутивната мрежа на локациите.

Планираните прекини во систем за електрична енергија се заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content