СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Кога почнува бесплатниот градски превоз во недела за сите прилепчани

Соопштение од Јавното претпријатие за урбанистичко и просторно планирање Прилеп

-Се информираат сите граѓани-корисници на Јавниот Градски Превоз дека: Со одлука на советот на Општина Прилеп се одобрува бесплатен јавен градски превоз на сите граѓани во ден НЕДЕЛА со постојната вонредна(неделна) линија по постојниот возен ред, започнувајќи од 27.11.2022 г.(Недела) – стои во соопштението од ЈП за ПУП.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content