СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Како ечеше „едно име имаме“ на концертот во чест на Јонче Христовски

Наплив на емоции, патриотизам и љубов кон Македонија имаше синоќа во Македонскиот народен театар на концертот во чест на фолк легендата Јонче Христовски.

Публиката заедно со изведувачите на глас ги пееја сите негови песни но најголема еуфорија имаше на антологиската „Едно име имаме во душата го носиме.

Погледнете

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content