СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Кавадарчанка фрлала хероин кога забележала полиција

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против 34 годишната Б.С. од Кавадарци, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Пријавата е поднесена порадио тоа што ланскиот 8-ми декември на улицата „Слога“ во Кавадарци полициски службеници ја забележале пријавената како фрла опаковки  со хероин.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content