СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Иcчезнат е 68-годишен прилепчанец: Најблиските молат, секој кој има информација да се јави на овој телефонски број

68-годишниот прилепчанец Петре Козароски се води како исчезнат. Тој последен пат бил виден вчера во 09:00часот на улицата “Кузамн Јосифоски” кај авто школа Цвејо.

На себе носел црна бунда и тренерки, а ова е прв пат човекот за исчезне.

Најблиските замолуваат секој кој има некаква информација да се јави на телефонскиот број: 077/958-187.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content