Извлечен заглавениот возач на камион на патот Росоман-Прилеп

1.218

Возачот на камионот кој беше заглавен меѓу паднати дрвја на патот помеѓу Росоман и Прилеп е извлечен и не е повреден, соопштија од ЦУК

„Конкретно, заглавениот камион на патот кај Росоман кон Прилеп, на место викано „Камен Дол“ близу кај ресторанот „Јавор“ е извлечен од страна на ТППЕ Кавадарци со екипа од три пожарникари и две ПП возила. Камионот бил заглавен и во кал со предните две тркала, но нема нема никакви посериозни штети“, стои во соопштението од ЦУК.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content