СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Земјотрес ја стресе Македонија предмалку

Земјотрес со јачина од 3.7 степени според Рихтер ја стресе Македонија предмалку во 20 часот и 40 минути.

Според податоците на ЕМСЦ епицентарот на земјотресот беше на 50 километри југозападно од Скопје, или 14 километри југоисточно од Гостивар, во близина на село Србиново.

Земјотресот беше на длабочина од само 1 километар. Засега нема информации за материјална штета.

 

Инаку денеска и Грција беше погодена од силен земјотрес со јачина од 5.6 степени според Рихтер. Истиот е во областа на Лариса на длабочина од 10 километри. Потресот бил почувствуван во поголем дел на територијата на Македонија.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content