СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

За викендот постудено со услови за слаб снег на планините

За време на викендот синоптичарите најавуваат постудено време со северен ветер и услови за провејување слаб снег на планините.

Сончевото време со слаб до умерен северен ветер ќе преовладува уште утре и во петок. Веќе кон крајот на денот во петок и во сабота ќе дува засилен северен ветер и облачноста ќе се зголемува, а во сабота дневната температура значително ќе се намали.

Од недела повторно времето ќе биде стабилно, но со значително пониски утрински температури.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content