СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Заев на увид на модуларната болница и на изградба на градинка во Прилеп

Премиерот Зоран Заев денеска ќе изврши увид во завршените градежни работи на модуларната болница во Прилеп, каде што ќе присуствува и на почеток на изградба на нова енергетски ефикасна градинка.

Претседателот на Владата ќе биде придружуван од министрите за труд и социјална политика и за здравство, Јагода Шахпаска и Венко Филипче, и градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content