СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Загина маж од прилепско, излетал со возилото од коловозот

Во вторникот околу 12,10 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на регионалниот пат селото Обршани и селото Крушеани, патничко возило „ровер фрилендер“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од 41-годишниот М.Ш. од селото Мало Коњари, прилепско, излетало од патот.

По несреќата, при транспорт до Градска болница Прилеп, М.Ш. починал во возило на Итна медицинска помош, информира МВР. Увид извршиле Јавен обвинител и екипа на ОВР Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content