СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Загина возач во тешка соораќајка на патот Ропотово-Прилеп

Во сообраќајна несреќа денеска на патот с.Ропотово-Прилеп загина 71-годишен маж од Македонски Брод.

Според информациите, несреќата се случила помеѓу камион и автомобил управуван од С.Р., кој починал на самото место.

Увид извршиле екипа од Полициската станица Прилеп и Јавен обвинител, по чија наредба на телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content