СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Донирајте за ДИНА! Ajде МАКЕДОНИЈО обедини се за ова мало ангелче од Прилеп!

Двегодишната Дина од Прилеп боледува од тyмop на главата заради што е потребна итна опepaциja која чини 23.000 евра, средства кои семејството не може само да ги обезбеди, па добредојдена е сечија помош.

“Поради промена на планот за лекување на нашата 2 годишна Дина, потребно е да се направи итна операција за отстранување на туморот во главата која чини 23,000 евра како радијацијата после тоа би имала поголем ефект” – вели Јане Неданоски, татко на Дина.

Можете да донирате на телефонските броеви: За корисниците на Телеком: 143 133 и за корисниците на А1: 143 463

Како и на жиро сметката: Денарска – Jane Nedanoski – 210-5016166807-16 – NLB Banka
Шифра: 562 – Дознака: Донација за Дина Неданоски

Девизна сметка (од странство) – Jane Nedanoski – IBAN MK07210-5016166807-16 – Swift TUTNMK22
NLB Banka – Шифра: 562 – Дознака: Донација за Дина Неданоски.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content