СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Долга колона возила на преминот Богородица

Веб камерата на граничниот премин Богородица во 9.22 часот покажува долга колона за влез на возила во Грција.

Како и во изминатите години, јули и август се месеците кога и најмногу се чека на овој граничен премин низ кој минуваат голем број туристи не само од Македонија, туку и од Србија, како и од повеќе земји на западна и средна Европа.

Камерите на останатите гранични премини не покажуваат поголема фреквенција на возила.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content