Димитар Ѓеорѓиев повторно е светски првак во кик-бокс

56

Македонецот, во финалната борба со 3:0, го победи Никола Дробњак од Босна и Херцеговина со 3:0.

Претходно со ист резултат, Ѓеоргиев ги совлада Милош Даковиќ (Србија), Давид Дано (Италија) и во полу-финалето Бугаринот Никола Николов.

Ѓеорѓев, во Италија, четврти пат во кариерата стана светски шампион. Претходно, во 2011, 2013 и 2015 година, беше светски првак во дисциплината кик-лајт.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content