СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Денеска одлука за новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетија денеска ќе одлучува за цените на нафтените деривати.

Согласно последната одлука цените на дизел горивото и бензините останаа непроменети.

Ова се актуелните цени на горивата:

ЕУРОСУПЕР БС95 изнесува 81,50 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 83,50 ден/лит,
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 72,50 ден/лит,
Екстра лесно масло за домаќинство на (ЕЛ-1) изнесува 71,50 ден/лит.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content