СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Денеска нова одлука за цената на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за цените на горивата.

Во четвртокот РКЕ одлучи цената на горивата да не се менува.

Ова се актуелните цените на нафтените деривати: ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 81,00 ден/лит ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 83,00 ден/лит ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 82,00 ден/лит Екстра лесно масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 78,50 ден/лит.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content