СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Денеска без вода до 14ч. ќе бидат овие улици во Прилеп

Водоснабдувањето на ден 22.12.2022 (четврток) ќе биде нормално со здравствено исправна вода за пиење.
Вкупната произведена количина на вода е 280л/с, од кои 238/с од Студенчица, 0л/с од бунари и 42л/с од сопствени извори.

Прекин во водоснабдувањето заради санација на дефекти и приклучоци во периодот од 08 до 14 часот ќе има на следните улици и делови од Општина Прилеп: ул. “Стеван Д.Ништакот”, ул. “Пиринска”, ул. “Кукол”, ул. “Мечкин Камен”, ул. “Тетовска”, н.м. Волково.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content