СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Два земјотреси во Штип и околината

Земјотреси со јачина од 3,5 и 2,1 степен според Рихтеровата скала се почувствувани во Штип, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Како што се наведува, потресите биле утрово во 03:24 и 04:11 часот.

Епицентарот на земјотресите бил на 70 километри југоисточно од Скопје, во епицентралното подрачје Свети Николе – Штип.

Земјотресите биле почувствувани од населението во Штип и околината.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content