СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Да и’ помогнеме на Наташа, 52-годишна прилепчанка

Да и’ помогнеме на Наташа Јорданоска, 52-годишна прилепчанка чиј живот целосно се промени пред 2 години кога и’ беше дијагностициран редок вид на рак на левата страна од лицето.

Наташа и нејзиното семејство пробаа се’ што може да се проба во нашата држава. Таа имаше 2 операции и земаше терапија која до неодамна даваше резултати, но канцерот повторно почнал да прогресира.

Левата страна од лицето и’ е целосно уништена, па потребно е отстранување на туморот и реконструктивен зафат.

После голем број консултации, семејството дошло до сознание дека потребен е третман и операција која може да се изврши само во Турција, но семејството не може да си ги дозволи потребните средства и има потреба од помош од сите хумани граѓани.

“Нашата мајка е борец, минатата година го загуби и сопругот, нашиот татко, кој почина од рак. Се надеваме дека ќе успееме да и’ дадеме шанса да живее подолго, затоа што таа тоа го заслужува после се’ низ што помина. Ви благодариме”, пишува семејството во апелот за помош.

Може да донирате директно на жиро сметка: Број на сметка 02-307-0536565.8 Методија Јорданоски
Комерцијална банка АД Скопје
IBAN MK07300307053656594
SWIFT KOBSMK2X

Донирајте и на следниот ЛИНК.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content