СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Г.г. Стефан: ќе им одолееме на оние што го оспоруваат нашето македонско вековно постоење

Имаме надеж дека ќе им одолееме на оние што ја оспоруваат вистината за нашето македонско вековно постоење, истакна во велигденското обраќање до верниците Архиепископот охридски и македонски, г. г. Стефан.

Целосното обраќање погледнете го во видеото.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content