СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Град во декември го побеле Прилеп (Видео)

Невреме проследено со силен дожд, грмежи и пороен град предмалку го погоди Прилеп и предизвика вчудовидување кај граѓаните.

Наместо од снег, што се очекува во овој период од годината, земјата побеле од град. Од друга страна пак температурите денеска во градот под Марковите Кули се искачија до 18 степени Целзиусови, што донекаде одговара за ваквите временски прилики.

Извор: МаркукулеМК.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content