СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Горивата поевтинуваат за 1 денар

Нови цени на нафтените деривати ќе има денеска, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Имено, бензините, како и дизелот поевтинуваат за 1 денар.

ЕУРОСУПЕР БС – 95 84,5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98+ – 87 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 97 ден/л
МАСЛО ЗА ГОРЕЊЕ ЕКСТРА ЛЕСНО 1(ЕЛ-1) 93,5 ден/л
МАЗУТ М-1 HC 51, 5 ден/кг.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content