СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Горан Иванов нов директор на Финансиска полиција

Според информации на Телма, за нов директор на Финансиската полиција на денешната седница е назначен Горан Иванов.

Иванов е вработен во финансиската полиција како инспектор и е назначен за вршител на должност.

На Арафат Муареми му е истечен мандатот во февруари, но потоа уште 6 месеци ја извршуваше функцијата како в.д.,  а се повлече по судирот со Вилма Русковска и по претресот којшто го изврши  обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција во Управата за финансиска полиција и во кабинетот на директорот Муареми.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content