СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Во среда молебен канон за благослов на новата школска година во црквата Св. Петка во Прилеп

Почитувани родители и ученици, на 31.08.2022 година (среда) во храмот „Св. Петка“ – Точила, ќе се служи молебен канон за благословување на новата училишна година со почеток во 08:00 часот.

„Оставете ги децата да доаѓаат кај Мене… зашто на таквите е Царството Божјо“ (Марко, 10, 14) – информираат од црковниот храм.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content