СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Во Словенија падна првиот снег

Снегот се уште паѓа, а температурата е -4 Целзиусови степени. Северниот ветер дува со брзина од 37 километри на час, аснежната покрива во Кредарица веќе достигна 10 сантиметри.

Во градот Кредарица на северозапад од Словенија на земја останало големо количество снег, што може да се види на сликите кои ги објави meteo.si.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content