СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Во петок крводарителска акција во општина Прилеп

По повод Меѓународниот ден на крводарителството, 17-ти март, општина Прилеп во соработка со Црвениот крст на Република Македонија – Општинска организација Прилеп, организира крводарителска акција.

Крводарителската акција ќе се одржи од 09:00 до 14:00 часот во просториите на општина Прилеп.

Се повикуваат сите граѓани кои се во можност да даруваат крв и да спасат нечиј живот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content