СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Во Дебреште се обидел да СИЛУВА малолетно девојче

Ужас го потресе Прилеп и околината, откако се појави веста дека возрасно лице се обидело да силува малолетничка која се уште нема ни 14 години.

МВР соопшти дека лицето во неговиот автомобил прво ја допирало, а потоа се обидел да изрши и полов напад врз неа.

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против О.М.(21) од с.Дебреште, општина Долнени, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“. Пријавениот, во своето возило допирал малолетно девојче и се обидел да изврши обљуба над неа.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content